Uwaga na naciągaczy

W szczególny sposób na skutki działania naciągaczy związanych z kredytami są osoby w podeszłym wieku. Z pewnością każdy z nas co najmniej raz słyszał o oszukiwaniu metodą „na wnuczka”, o podawaniu się za urzędników, o straszeniu i tak dalej. Osoby w podeszłym wieku są czasem bardzo naiwne i niezwykle prosto da się wcisnąć im praktycznie dowolne kłamstwo. Słabsza czujność jest często wykorzystywana przez takich kredytodawców: chcą oni wykorzystać nieuwagę oraz podsunąć im umowę kredytową, w której drobniutkim druczkiem dopisane jest to i owo.

Żerowanie na nieszczęściu

Dzisiejszy rynek wiążący się z pożyczkami jest niezwykle bogaty oraz różnorodny. Praktycznie w każdej miejscowości istnieje minimum parę banków lub innego rodzaju instytucji, które proponują pożyczki – szczególnie te drugie są istotne, ponieważ często pomoc mogą tam znaleźć osoby, jakim banki nie chciały pomóc. W tym szerokim asortymencie niestety jest także miejsce dla naciągaczy, osób, które żerują na cudzej niedoli – sporo jest nieuczciwych propozycji, które z pozoru są niezwykle atrakcyjne. Osoby oferujące coś takiego doskonale wiedzą, iż często decyzję o kredycie podejmujemy pod wpływem emocji, że wydarzenie, które nas zmusza do zdobywania dodatkowych środków finansowych tak mocno wpływa na nasz stan emocjonalny, iż nie działamy do końca świadomie, możemy przeoczyć niektóre niuanse podsuwanych na ofert i w taki sposób podpisać niedobre dla nas zobowiązanie.

Tylko bezpieczne pieniądze

Dzisiejszy świat oferuje nam mnóstwo możliwości jeśli rozchodzi się o zdobywanie dodatkowych środków finansowych. Jednak taki ogrom nie jest całkowicie dla nas bezpieczny: czai się tam na nas sporo niebezpieczeństw. Aby nie paść ich ofiarą trzeba za każdym razem decydować się na chwilówki wyłącznie ze sprawdzonego źródła oraz za każdym razem czytać umowę do samego końca nim złożymy na niej podpis.